Лінолеум на дерев'яну підлогу: основні правила та поради щодо укладання
У статті будуть розглянуті найбільш популярні питання щодо укладання лінолеуму на дерев'яну підлогу та наведено коротку інструкцію щодо його монтажу.
 
Зміст:
1. Монтаж лінолеуму
2. Вибір підкладки та підготовка підлоги
3. Коротка інструкція з монтажу
Підлогові покриття на основі ПВХ (полівінілхлорид) вважаються найбільш практичними та економними варіантами. Для лінолеуму характерний великий запас міцності та довговічність. Крім того, його можна монтувати на стару підлогу. Перед укладанням важливо знати прості правила монтажу, щоб уникнути в подальшому деформації і швидкого виходу з ладу.
Монтаж лінолеуму
Одним із найпрактичніших і найдешевших рішень для ремонту підлоги та зміни інтер'єру, є використання еластичного вінілового покриття. Однак необхідне правильне укладання лінолеуму з дотриманням усіх технічних вимог.
Сучасні інструкції рекомендують монтаж рулонного лінолеуму з використанням спеціального клею для ПВХ. Контактний клей рівномірно наносять по всій площі, за рахунок чого забезпечується надійне з'єднання. Як альтернатива для невеликих площ може розглядатися двостороння стрічка.
Категорично заборонено використовувати як скріплюючу основу герметики, силікон, рідкі цвяхи або більш агресивні способи кріплення, такі як цвяхи та шурупи. Застосування цих матеріалів призведе до втрати еластичності та швидкого псування вінілового покриття.Вибираючи клей для ПВХ, слід враховувати кілька важливих факторів:
      тип самого лінолеуму (з утеплювачем, мармолеум, полівінілхлорид);
      база, на яку укладається пвх (цементна або бетонна підлога, дерев'яні матеріали різних видів, паркет);
      температурні характеристики (діапазон коливань температури; наявність системи теплої підлоги).
Всі ці характеристики зазвичай вказані на самому клеї, але найкраще уточнити у консультанта.
 
Які матеріали та інструменти використовуються для монтажу лінолеуму на дерев'яну підлогу
1. Пилосос для видалення дрібного пилу із щілин;
2. Будівельний ніж та сталева лінійка для крою матеріалу;
3. Нівелір, рулетка, маркер, олівець для розмітки;
4. Шліфувальна машина або цикля;
5. Шпателі;
6. Ґрунтувальний матеріал;
7. Клей для обробки дерев'яної основи та фіксації «гуляючих» елементів;
8. Цементна суміш для вирівнювання дрібних нерівностей;
9. Акриловий герметик для нівелювання та проклеювання швів;
10. Матеріал для зварювання швів;
11. Малярна стрічка, двосторонній скотч;
12. Плінтус та поріжки.
 
Вибір підкладки та підготовка підлоги
Чи можна проводити монтаж лінолеуму безпосередньо на стару дерев'яну підлогу? Це допускається лише в тому випадку, якщо цей шар досить стабільний.
Наприклад, старий паркет, який пройшов стадію деформації, добре оброблений, не схильний до кліматичних змін, не вбирає вологу.
Для підготовки паркету необхідно зробити нівелювання і вирівнювання поверхні шліфувальною машинкою, зафіксувати частини, що хитаються і випадають, клеєм, зробити шпаклівку і грунтовку.
Найчастіше може знадобитися підкладка.Вона забезпечить не лише рівну поверхню та надійне кріплення, але, залежно від її виду, додасть інші корисні властивості.
Основні види підкладки при монтажі лінолеуму на дерев'яну підлогу:
1. Корковий матеріал. Дає хорошу шумоізоляцію та робить настил м'якшим. Однак слід пам'ятати, що пробка не підходить для великих навантажень, наприклад, використання важких меблів призведе до деформацій;
2. Спінений матеріал. Хороша тепло та шумоізоляція, а також надійна гідроізоляція;
3. Фанера або OSB плита. При виборі дерев'яної підкладки слід використовувати великі листи з найменшою кількістю швів;
4. Комбіновані варіанти, які можуть включати як перелічені вище матеріали, так і деякі натуральні елементи: шерсть, джут, льон.
 
Коротка інструкція з монтажу
Стелити лінолеум на дерев'яну основу рекомендується за дотримання певних кліматичних норм: температура бази повинна становити від +15 до +25 °С, температура приміщення – від 17 ° С, вологість повітря не вище 75 %.
Також не слід забувати про усадку та вилежування самого лінолеуму. Залежно від температури – від 1 до 3 діб (у зимовий час пвх необхідно витримувати у розстеленому вигляді довше).
Основні етапи монтажу:
Підготовка основи. Очищення від пилу та бруду, жирних плям, залишків фарби та лаку. Перевірка настила на наявність зазорів, отворів, а також цвіль і грибок. Міцне закріплення, всі рухомі,