Знижки до 50% - Всі товари в наявності

Як вибрати хороший ноутбук з урахуванням потреб

Вибір ноутбука – складне завдання, яке вимагає врахування багатьох факторів. Для успішного вибору необхідно ретельно розглянути численні параметри та зробити свідомий вибір залежно від майбутнього використання. Наша детальна інструкція допоможе вам не пропустити нічого важливого, розкривши значення кожного параметра та надавши рекомендації для різних сфер застосування. Завдяки цьому керівництву ви зможете вибрати ноутбук для навчання, роботи в офісі, геймінгу, проектування та інших завдань.

Також варто звернути увагу на наші щорічні рейтинги ноутбуків, де ми оцінюємо найкращі моделі в різних цінових категоріях. Ці рейтинги допоможуть вам знайти оптимальний варіант, який відповідає вашому бюджету.

ЩО ТАКЕ НОУТБУК І В ЧОМУ ЙОГО ГОЛОВНІ ПЕРЕВАГИ ПЕРЕД СТАЦІОНАРНИМ ПК

Ноутбук (лептоп) - це портативний комп'ютер, що має вбудований акумулятор для незалежної роботи. Головною перевагою ноутбука порівняно зі стаціонарним комп'ютером є його мобільність та можливість працювати віддалено без підключення до розетки.

Зазначимо, що стаціонарний комп'ютер також може мати певну автономність завдяки допоміжному джерелу живлення (ДБЖ). У нашому блозі є статті, що допоможуть вам вибрати підходящий ДБЖ та відповідний акумулятор. Є кілька обмежень, пов'язаних з продуктивністю ноутбуків. У компактному корпусі складно розмістити потужну систему охолодження, тому комплектуючі ноутбуків часто мають знижений рівень продуктивності (TDP). Наприклад, десктопна версія відеокарти Nvidia RTX 3060 на 10% продуктивніша, ніж її мобільний варіант RTX 3060 Laptop, призначений для ноутбуків. (Детальні результати тестів можна знайти за посиланням.)

Також важливо відзначити, що ноутбуки мають обмежені можливості для модернізації. В деяких моделях можна розширити обсяг оперативної пам'яті, але існують ноутбуки, у яких навіть ця можливість відсутня. Загалом, процес модернізації ноутбука вимагає більшої уваги та може бути складнішим порівняно зі стаціонарним комп'ютером, який має більш гнучку конструкцію.

ТИПИ НОУТБУКІВ

 • Класичний ноутбук: це тип ноутбука з типовим компонуванням, широким екраном (зазвичай 15 дюймів або більше), багатьма портами та потужним акумулятором. Класичні ноутбуки мають достатньо місця для розташування потужних компонентів та доброго охолодження. Вони підходять для вимогливих завдань, таких як геймінг та робота з редакторами. Проте, варто зазначити, що не всі класичні ноутбуки мають високу продуктивність, тому це важливо врахувати при виборі.
   
 • Ультрабук: більш тонкий і легкий ноутбук, порівняно з класичним варіантом. Ультрабуки зазвичай мають екран діагоналлю 13-15,6 дюйма, товщину до 2 см і вагу до 2 кг (більшість моделей приблизно 1,5 кг). Завдяки своїй компактності та стильному дизайну, ультрабуки є популярними ноутбуками для бізнесу. Вони зазвичай використовують передові матеріали та компоненти, щоб забезпечити легкість, але не завжди мають потужні компоненти через обмежені розміри та систему охолодження.

Це лише кілька типів ноутбуків, і на ринку існує багато інших варіантів, таких як геймерські ноутбуки, 2-в-1 ноутбуки, ноутбуки для творчих професій та багато інших. Кожен тип має свої особливості і призначений для конкретних потреб користувачів. При виборі ноутбука варто враховувати власні вимоги та потреби, а також уважно оглянути характеристики кожного типу для забезпечення відповідності.

 • Нетбук ще один тип ноутбука, який відрізняється своєю компактністю. Нетбуки зазвичай мають діагональ екрану від 7 до 14 дюймів. Однак, важливо звернути увагу на клавіатуру при виборі нетбука, оскільки через обмежені розміри виробники можуть зменшити розмір клавіш та відстань між ними. Характеристики нетбуків зазвичай скромні, оскільки вони спрямовані в основному на інтернет-серфінг. Завдяки розширенню планшетів та смартфонів, які також добре виконують це завдання, доцільність придбання нетбука варто ретельно обдумати.
  Нетбук
   
 • Ноутбук-трансформер має сенсорний екран, який можна повертати на 360° або повністю від'єднувати від нижньої частини корпусу, перетворюючи його на планшет. Ноутбуки-трансформери є компактними, але їхні характеристики часто не настільки потужні, оскільки обчислювальні компоненти знаходяться в планшетній частині. Вони підходять для тих, хто бажає мати як ноутбук, так і планшет в одному пристрої.
  Ноутбук-трансформер
 • Захищений ноутбук особлива категорія ноутбуків, які мають протиударний та водонепроникний корпус. Вони призначені для використання в умовах, де існує велика ймовірність пошкодження, наприклад, військові або будівельні сфери. Топові моделі захищених ноутбуків можуть мати броньований кейс із замком. Оскільки такі ноутбуки вимагають спеціальної конструкції та матеріалів, вони часто є дорогими. В інших сферах захищені ноутбуки рідко виправдовують витрати і використовуються переважно тими, хто потребує надійного захисту в екстремальних умовах.

Захищений ноутбук

Приведений вище приклад зображує захищений ноутбук, який показує, як такий тип ноутбука може виглядати. Захищені ноутбуки є спеціалізованими і зазвичай не підходять для загального використання. Вони варто розглядати лише в тих випадках, коли вимагається висока стійкість до фізичних пошкоджень та води.

Вибір типу ноутбука залежить від особистих потреб і пріоритетів користувача. Кожен тип має свої переваги та обмеження, тому варто уважно вивчити їх перед придбанням.

Види ноутбуків за призначенням:

Існує кілька видів ноутбуків залежно від їх призначення:

 1. Універсальні ноутбуки для роботи та навчання: найпоширеніша категорія ноутбуків, які підходять для більшості користувачів. При виборі таких ноутбуків зазвичай звертають увагу на такі фактори, як компактність, якість відображення та зручність клавіатури. Якщо ваш бюджет дозволяє, найкращим варіантом може бути сучасний ультрабук. Універсальні ноутбуки забезпечують достатню продуктивність для роботи з документами, перегляду веб-сторінок та відео. Щодо ігор, можливості залежать від конкретних характеристик. Деякі моделі можуть мати обмежені можливості навіть у виконанні "легких" ігор, інші непогано справляються зі стратегіями, старими шутерами, платформерами, але з вимогливими проектами можуть працювати тільки на низьких налаштуваннях.
   
 2. Геймерські ноутбуки: спеціально призначені для геймінгу. Вони зазвичай мають потужний процесор та відеокарту, що забезпечує високу продуктивність та якість графіки. Геймерські ноутбуки часто мають великі розміри та вагу, оскільки вони потребують хорошого охолодження. Це ідеальний вибір для запуску сучасних ігор з високою деталізацією графіки.
   
 3. Ноутбуки для роботи з медіафайлами (професійні): потужні ноутбуки призначені для використання в галузях, які пов'язані з медіа-контентом, таких як 3D-моделювання, САПР (системи автоматизованого проектування), відеомонтаж тощо. При виборі таких ноутбуків важливо звернути увагу як на продуктивність (процесор, відеокарта, оперативна пам'ять), так і на якість

Характеристики ноутбуків, на які слід звернути увагу:

Екран:

 • Тип матриці: OLED, IPS, VA або TN.
 • Влаштування підсвічування: DirectLED, EdgeLED або OLED.
 • Діагональ і роздільна здатність: залежить від ваших потреб і переваг.

Процесор:

 • Модель і покоління: вибирайте останнє покоління з високою продуктивністю для кращої роботи.

Оперативна пам'ять (ОЗП):

 • Обсяг: більше ОЗП дозволяє більш швидку роботу з багатьма програмами одночасно.

Жорсткий диск або накопичувач (SSD):

 • SSD набагато швидше за традиційний жорсткий диск і покращує загальну продуктивність системи.

Графічний адаптер:

 • Інтегрований адаптер: підходить для повсякденних завдань.
 • Відеокарта з власною пам'яттю: важлива для ігор та ресурсомістких програм.

Порти та підключення:

 • Переконайтеся, що ноутбук має необхідні вам порти (USB, HDMI, Ethernet тощо) для зовнішніх пристроїв.

Батарея:

 • Ємність батареї визначає тривалість автономної роботи ноутбука.

Операційна система:

 • Виберіть операційну систему, яка вам зручна та сумісна з вашими програмами.

Клавіатура та тачпад:

 • Перевірте зручність клавіатури та тачпаду, оскільки це важливі елементи комфортної роботи.

Вага та розміри:

 • Врахуйте мобільність ноутбука, особливо якщо ви плануєте часті переміщення з ним.

Зверніть увагу на ці характеристики, але також розгляньте свої особисті потреби та бюджет

Додаткові характеристики ноутбуків з великим екраном:

 • Частота оновлення екрана: Рекомендується вибрати ноутбук з частотою оновлення 120+ МГц, щоб отримати більш плавну картинку і уникнути розмиття під час швидких рухів.
 • Час відгуку: Якщо ви геймер, важливо звернути увагу на час відгуку екрана. Рекомендується вибрати ноутбук з часом відгуку не більше 1-4 мс для отримання швидкої реакції на дії гравця.
 • Передача кольорів: Для професіоналів у сфері дизайну, відеомонтажу та фотографії важлива точна передача кольорів. Рекомендовані 12-бітні екрани, що підтримують понад 4 мільярди кольорів. Для повсякденного використання підійде 8-бітний дисплей, але плюсом буде підтримка технології FRC, яка поліпшує передачу кольорів.
 • Покриття: Якщо ви часто працюєте в різних умовах освітлення, варто розглянути ноутбук з матовим покриттям. Воно допоможе зменшити відблиски та відсвіт екрана при прямому світлі, що покращить розрізнення зображення.

Типи процесорів

Ці характеристики допоможуть вам зробити вибір ноутбука з великим екраном, який найкраще відповідає вашим потребам та пріоритетам.

Нижче наведено деякі типи процесорів:

 1. Процесори з позначенням "U" або "Y": Ці процесори входять до категорії низькоенергетичних. Вони мають низьке споживання енергії, що дозволяє тривалий час роботи на батареї. Зазвичай вони використовуються в ультрабуках та ноутбуках з високою портативністю, але меншою продуктивністю порівняно зі стандартними процесорами.
 2. Процесори з позначенням "H" або "HK": Ці процесори відносяться до категорії високоенергетичних. Вони зазвичай зустрічаються в ноутбуках для ігор та високопродуктивних робочих станцій. Вони мають більше ядер і вищу частоту, що дозволяє їм забезпечити високу продуктивність, але при цьому вони споживають більше енергії.
 3. Процесори з позначенням "G" або "GE": Ці процесори відносяться до категорії низькоенергетичних, які поєднуються з вбудованою графікою. Вони призначені для більш простих завдань, таких як офісні програми, веб-переглядачі та відеопрогравачі.
 4. Процесори з позначенням "X" або "Extreme Edition": Ці процесори відносяться до категорії високоенергетичних і призначені для екстремальної продуктивності

Крім типу процесора, важливими характеристиками є також його частота (вимірюється в гігагерцах) і кількість ядер. Вища частота означає швидшу роботу процесора, а більша кількість ядер дозволяє паралельно виконувати більше завдань.

Враховуючи тип, частоту і кількість ядер процесора, можна зробити висновки про його загальну продуктивність. Однак, варто пам'ятати, що ЦП - це тільки один з факторів, який впливає на продуктивність ноутбука. Інші компоненти, такі як оперативна пам'ять, графічна карта та сховище.

Рекомендовані параметри частоти процесора залежать від типу використовуваного ноутбука:

 • Офісний ноутбук: Для офісних завдань, таких як робота з офісними додатками, веб-перегляд та інші легкі завдання, рекомендована частота процесора 2-2,5 ГГц.
 • Ігровий/професійний ноутбук: Якщо вам потрібен ноутбук для ігор або професійних завдань, які вимагають великої обчислювальної потужності, то рекомендована частота процесора повинна бути 3+ ГГц. Якщо ви плануєте запускати сучасні ігри на максимальних налаштуваннях, то бажано мати процесор з частотою 4+ ГГц.

Кількість ядер процесора також впливає на продуктивність ноутбука. Рекомендована кількість ядер залежить від призначення ноутбука:

 •  Офісна робота: Для офісних завдань зазвичай достатньо 2-4 ядер. Підтримка багатопоточності може бути бажаною, але не обов'язковою.
 •  Домашній ноутбук: Якщо ви плануєте використовувати ноутбук вдома для різноманітних завдань, рекомендовано мати процесор з 4-6 ядрами. Це дозволить впоратися з більшістю завдань, включаючи запуск ігор, хоча, можливо, потрібно буде знизити налаштування графіки.
 •  Ігровий ноутбук: Для ігрових ноутбуків рекомендовано мати процесор з 4-8 ядрами. При виборі геймерського ноутбука важлива також продуктивність на одне ядро, що залежить від тактової частоти.
 •  Професійний ноутбук: Мінімум 6 ядер, рекомендується 8+ ядер. Для виконання складних завдань потрібен потужний процесор, з продуктивною відеокартою для використання складних графічних, мультимедійних рішень.

Відеокарта

Дискретна відеокарта володіє власними графічними ядрами та пам'яттю GDDR. Вона зазвичай пропонує більшу продуктивність порівняно з інтегрованою графікою. Дискретні відеокарти можуть мати різні рівні продуктивності, що визначається їх моделлю та характеристиками.

Основні переваги дискретних відеокарт:

 • Висока продуктивність: Дискретні відеокарти зазвичай забезпечують більшу обчислювальну потужність, що дозволяє відтворювати відео високої якості, запускати вимогливі ігри та виконувати графічно-інтенсивні завдання.
 • Власна пам'ять: Дискретні відеокарти мають власну велику кількість пам'яті (зазвичай від 2 ГБ і більше), що сприяє швидкому доступу до графічних ресурсів і поліпшує продуктивність.
 • Підтримка високих налаштувань графіки: Дискретні відеокарти здатні запускати графічно-інтенсивні ігри на високих налаштуваннях з більш високою роздільною здатністю та плавним відтворенням кадрів.
 • Оптимізовані драйвери: Виробники дискретних відеокарт часто надають оптимізовані драйвери, які покращують сумісність та продуктивність в різних програмах та іграх.

Однак, дискретні відеокарти мають деякі недоліки:

 • Високе енергоспоживання: Дискретні відеокарти споживають більше енергії, що може призводити до скорочення часу роботи від батареї на ноутбуку.
 • Підвищена теплова продуктивність: Дискретні відеокарти випромінюють більше тепла, що може призводити до підвищення температури в ноутбуку та вимагати більш потужної системи охолодження.

Отже, при виборі між інтегрованою та дискретною відеокартою необхідно враховувати вимоги щодо продуктивності, використання (геймінг, професійні завдання, офісна робота) та мобільності (час автономної роботи) ноутбука.

При виборі ноутбука з відеокартою є кілька важливих моментів, на які варто звернути увагу:

 1. Різниця між ноутбуковими та настільними версіями: Дискретні відеокарти для ноутбуків часто мають зменшену потужність порівняно зі своїми аналогами для настільних ПК. Це пов'язано з обмеженнями в тепловому режимі та енергоспоживанні. Наприклад, версія RTX 3070 для ноутбуків може мати продуктивність, подібну до RTX 3060 Ti для настільних ПК.
   
 2. Порівняння з інтегрованою графікою: Не завжди дискретна відеокарта є кращим варіантом порівняно з інтегрованою графікою. Іноді високоякісна інтегрована графіка може бути близькою за продуктивністю до деяких слабших дискретних відеокарт. Наприклад, вбудована графіка Vega 8 може мати приблизно таку ж продуктивність, як дискретна відеокарта NVIDIA 1650 Max-Q.
   
 3. Покоління відеокарти: Покоління відеокарти грає важливу роль у визначенні її продуктивності. Тому, якщо вам важлива графічна продуктивність для геймінгу, відеомонтажу або моделювання, варто звернути увагу на моделі з новішими поколіннями. Наприклад, для геймінгу з роздільною здатністю Full HD і стабільними 60 FPS можуть бути достатньою відеокарти GeForce GTX 1650 або GeForce RTX 3050, а для відеомонтажу вистачить продуктивності GeForce MX350. Якщо ви займаєтесь моделюванням, то кращим вибором може бути модель з серії RTX.

При виборі ноутбука з дискретною відеокартою важливо звернути увагу не лише на її тип і покоління, але й на інші фактори, такі як обсяг пам'яті відеокарти, тип пам'яті (наприклад, GDDR6), архітектура, тактова частота і теплова ефективність. Усі ці характеристики впливають на загальну продуктивність і здатність відеокарти впоратися з високонавантаженими графічними завданнями.

Оперативна пам'ять

При виборі оперативної пам'яті важливо враховувати кілька аспектів:

 • Покоління ОЗП: Більшість ноутбуків використовує планки DDR4, які є швидкими і підходять для більшості сфер використання. Однак, для геймерських та професійних ноутбуків може бути варто розглянути пам'ять DDR5, яка забезпечує приріст продуктивності. Важливо врахувати, що DDR5 працює тільки з найновішими поколіннями процесорів.
 • Частота: Планки ОЗП можуть відрізнятися за продуктивністю залежно від їхньої частоти та таймінгів. Для планок DDR4 рекомендовані показники частоти 3000+ МГц і більше. DDR5 ще швидша, з частотами 4000-8000 МГц. Варто звернути увагу на таймінги (CAS Latency) планок, і вибрати варіант з нижчими значеннями.
 • Об'єм: Мінімальний обсяг оперативної пам'яті для повсякденного використання - 8 ГБ. Для геймінгу зазвичай рекомендується 16-24 ГБ ОЗП, а для роботи з важкими програмами іноді може знадобитись 32+ ГБ ОЗП.

При виборі ОЗП варто збалансувати покоління, частоту і обсяг залежно від потреб використання ноутбука.

При виборі оперативної пам'яті також важливо враховувати специфікації слотів під ОЗП на ноутбуку:

 1. Тип слоту: Він впливає на простоту заміни пам'яті. Деякі ноутбуки мають розпаяні планки на материнській платі, що робить їхню заміну дуже складною або навіть неможливою без допомоги майстра. Краще мати ноутбук зі звичайними слотами, які дозволяють легко замінити планки.
 2. Кількість слотів: Більшість ноутбуків мають 2 слоти під оперативну пам'ять, що задовольняє потреби більшості користувачів. Однак, для специфічних завдань, таких як САПР, відеоредактори або програми для 3D-моделювання, можуть бути необхідні 4 слоти.

Якщо ви плануєте в майбутньому апгрейдувати пам'ять, зверніть увагу на специфікації процесора ноутбука, які вказують, яку частоту та об'єм ОЗП він підтримує. На основі цих специфікацій вибирайте характеристики планок. Наприклад, деякі ноутбуки з 2 слотами дозволяють встановити планки максимально по 8 ГБ, тоді як інші можуть підтримувати 16 або навіть 32 ГБ кожна. Аналогічно, не кожен процесор сумісний із високочастотною оперативною пам'яттю.

Накопичувачі

Intel Optane - це не самостійний накопичувач, а пам'ять на базі 3D XPoint, яка використовується як кеш для прискорення роботи звичайних HDD або SSD. Вона забезпечує високу швидкість доступу до даних, що позитивно позначається на продуктивності системи. Intel Optane може бути встановлена окремо або в поєднанні зі звичайним HDD або SSD.

Зважаючи на сферу використання ноутбука, важливо обрати правильний тип та обсяг постійної пам'яті - накопичувача.

На сьогоднішній день у ноутбуках використовуються три типи накопичувачів:

 1. HDD: Хоча цей тип є застарілим, він все ще широко використовується. HDD представляє собою жорсткий диск форм-фактора 2,5". В порівнянні з іншими типами накопичувачів, швидкість читання у HDD менша. Зазвичай вона становить до 150 МБ/с, а в топових моделях може досягати 200-300 МБ/с. Однак, перевагою HDD є їхня низька ціна. Диск об'ємом 1 ТБ можна придбати за близько 1500 гривень. Тому вибір ноутбука з HDD доцільний, якщо вам потрібно зберігати великі обсяги даних, а швидкість роботи не є найважливішою характеристикою.
 2. SSD: Це найпопулярніший тип накопичувача для ноутбуків. SSD (твердотільний накопичувач) працює швидше і займає менше місця в порівнянні з HDD. Однак, вони також є дорожчими. Вартість SSD зазвичай починається від 2500 гривень за 1 ТБ. Швидкість читання варіюється залежно від моделі SSD, починаючи з 300 МБ/с у бюджетних варіантах і досягаючи 8000 МБ/с у топових моделях. При виборі ноутбука варто уточнити, яка саме модель SSD встановлена. Також слід звернути увагу на тип монтажу, оскільки це впливає на можливість легкої заміни накопичувача.
 3. eMMC: eMMC також відноситься до твердотільних накопичувачів. В порівнянні з SSD, його сильною стороною є менше енергоспоживання. Однак, швидкість читання у eMMC нижча - до 400 МБ/с. Також одним з недоліків є те, що тип пам'яті eMMC завжди розпаяний на материнській платі, тому заміна його може бути проблематичною або навіть неможливою.

У деяких ноутбуках може бути використана комбінація SSD та HDD. SSD використовується для встановлення операційної системи, ігор та програм, тоді як великі медіа-файли зберігаються на жорсткому диску.

Рекомендований обсяг пам'яті для сучасного ноутбука становить 512 ГБ або більше. Для роботи з відео або моделювання може знадобитися накопичувач об'ємом 1 ТБ або більше. Якщо у вас виникає нестача пам'яті і не можна розширити її через конструкцію ноутбука, ви можете використовувати зовнішній SSD для часткового вирішення цієї проблеми.

Охолодження

Малопотужні комплектуючі при роботі не нагріваються значно, тому охолодження офісних ноутбуків зазвичай не становить проблеми. Однак, у випадку геймерських або професійних моделей, де встановлюються потужні процесори і відеокарти, ефективна система охолодження є необхідною. Перед покупкою рекомендується ознайомитися з результатами оглядів та тестів, адже важливо, щоб при максимальних навантаженнях температура процесора була на 5-15°С нижче його максимально допустимої значення.

Необхідно також пам'ятати про регулярне очищення ноутбука та заміну термопасти. Ігнорування цих процедур призводить до зменшення ефективності системи охолодження і недостатнього відведення тепла. Крім того, не рекомендується розміщувати ноутбук на м'яких поверхнях, так як вони можуть блокувати вентиляційні отвори, що може спричинити перегрів. Якщо вам подобається дивитися фільми або працювати в ліжку, рекомендується придбати стілець або підставку для ноутбука.

Батарея та автономність

Батарея та автономність є важливими аспектами при виборі ноутбука, особливо з огляду на його мобільність. Варто звернути увагу на такі фактори:

Тип акумулятора: Найбільш поширеними типами акумуляторів у сучасних ноутбуках є літій-іонні (Li-Ion) та літій-полімерні (Li-Pol) акумулятори. Літій-полімерні акумулятори мають певні переваги, такі як вища енергоємність при тій же вазі та краща морозостійкість. Проте, їхня вартість може бути трохи вищою.

Енергоємність: Для ноутбуків, призначених для навчання та роботи, використовуються акумулятори з енергоємністю приблизно 35-50 Вт/год, що забезпечує близько 4-5 годин автономної роботи. Цього може бути достатньо, якщо ви переважно працюєте вдома або в офісі, де є можливість підзаряджання. Однак, якщо ви часто працюєте "на ходу" і не маєте постійного доступу до розетки, рекомендується вибирати ноутбуки з більшою ємністю акумулятора, наприклад, 60+ Вт/год, що забезпечить автономну роботу до 8-10 годин. У випадку ігрових ноутбуків, ємність батареї може досягати навіть 90 Вт/год через підвищене споживання енергії від потужних компонентів.

Рекомендовані показники автономності залежать від вашого конкретного використання ноутбука та потреб. Важливо збалансувати ємність акумулятора з очікуваною тривалістю робот

Також важливо враховувати можливість заміни батареї. З плином часу акумулятор зношується і його енергоємність зменшується, що може вимагати заміни. Якщо ви плануєте використовувати ноутбук протягом понад 5 років, то слід звернути увагу на те, наскільки легко можна замінити батарею. Деякі моделі дозволяють заміну батареї за кілька секунд, тоді як в інших може знадобитися повне розбирання корпусу.

Клавіатура та тачпад

Один із важливих аспектів при виборі ноутбука - це зручність клавіатури та тачпаду. Перевірка їх функціональності та комфортності може бути корисною перед придбанням.

Розмір клавіш та відстань між ними впливають на зручність використання клавіатури. Якщо ви використовуєте метод сліпого набору, ці фактори можуть вплинути на точність вашого набору.

Підсвічування клавіатури є корисною функцією при праці або навчанні в умовах обмеженого освітлення. Це може стати важливим аргументом при виборі конкретної моделі ноутбука.

При виборі ноутбука з підсвічуванням клавіатури, слід звернути увагу на наступні функції:

 • Налаштування яскравості: дозволяє регулювати інтенсивність підсвічування.
 • Програмоване підсвічування: ця функція зазвичай зустрічається в геймерських ноутбуках. Вона дозволяє налаштовувати підсвічування груп клавіш, що може бути корисним при грі.

Якщо ви знайшли ноутбук з усіма необхідними характеристиками, але він не має вбудованого підсвічування клавіатури, ви завжди можете придбати зовнішню USB-лампу.

Щодо тачпаду, багато людей віддають перевагу використанню зовнішньої миші, вважаючи тачпад незручним. Проте, варто звернути увагу на його можливості, такі як підтримка технології Multitouch та жести, які можуть забезпечити комфортну роботу на рівні, або навіть вище

Роз'єми

При виборі ноутбука важливо звернути увагу на наявність різних роз'ємів, які можуть знадобитися для підключення різних пристроїв і забезпечення розширених можливостей.

Ось кілька важливих роз'ємів, на які варто звернути увагу:

 1. WLAN (Wi-Fi): роз'єм використовується для підключення до бездротової мережі Інтернету. Більшість сучасних ноутбуків мають вбудований модуль Wi-Fi.
 2. Відеовихід (HDMI, DisplayPort, VGA): роз'єми дозволяють підключати ноутбук до зовнішнього монітора, проектора або телевізора. HDMI є найбільш поширеним і забезпечує якісне відтворення відео з високою роздільною здатністю.
 3. USB: Роз'єми USB використовуються для підключення різноманітних пристроїв, таких як миші, клавіатури, принтери і зовнішні накопичувачі даних. Рекомендовано мати щонайменше 3 роз'єми USB, а також один роз'єм USB Type-C, який є універсальним і дозволяє передавати дані, заряджати ноутбук та підключати різноманітні пристрої.
 4. Jack 3.5: Цей аудіороз'єм використовується для підключення навушників, колонок або гарнітури з мікрофоном. Переконайтеся, що ноутбук має відповідну кількість контактів для ваших потреб (2 для навушників, 3 для гарнітури).
 5. Слот під карту microSD: Цей роз'єм зручний для перенесення фото- та відеоматеріалів з камери або інших пристроїв.

Окрім цього, не забудьте про бездротові інтерфейси, такі як Bluetooth і Wi-Fi. Бажано мати модуль Bluetooth 5.1 для бездротового підключення навушників з високою швидкістю передачі даних. Щодо Wi-Fi, варто звернути увагу на покоління Wi-Fi 5 або Wi-Fi 6, які підтримують високу швидкість передачі даних по бездротовій мережі. При наявності роутера, що працює в діапазоні 6 ГГц, рекомендується ноутбук з підтримкою стандарту Wi-Fi 6E.

Виробники

Додатково, при виборі ноутбука варто звернути увагу на виробників, так як це може мати значення для якості, надійності та підтримки пристрою. Відомі бренди, такі як Lenovo, Acer, MSI, Asus, HP, Dell та Apple, мають власні сертифіковані сервісні центри, що спрощує процес гарантійного та післягарантійного обслуговування. Це може бути важливим фактором, особливо в разі виникнення проблем з пристроєм.

З іншого боку, нонеймовані ноутбуки можуть бути доступні за ціною, але отримання гарантійного обслуговування може бути проблематичним. Тому варто уважно віднестися до вибору таких пристроїв, оскільки вони можуть не забезпечити необхідної підтримки.

Якщо ви бажаєте заощадити кошти, але все ж отримати потужний ноутбук, зверніть увагу на уцінені або відновлені товари, на які також поширюється гарантія. Це може дозволити отримати непогану знижку за незначні дефекти зовнішнього вигляду, які не впливають на продуктивність пристрою.

Однак, при покупці б/у ноутбука варто бути обережним і провести додаткові перевірки. Рекомендується тестування процесора та відеокарти, перевірка стану батареї та уважний огляд екрана на наявність пошкоджених або битих пікселів.

Висновки щодо системних вимог для різних типів ноутбуків:

 • Офісний/домашній ноутбук: для комфортної роботи в офісних або домашніх умовах вистачить 2-4-ядерного процесора, 8 ГБ оперативної пам'яті і накопичувача об'ємом 256+ ГБ.
 • Ноутбук для бізнесу: якщо вам потрібен ноутбук для бізнесу, рекомендується вибрати ультрабук з процесором на 4-6 ядер, 8-16 ГБ оперативної пам'яті і накопичувачем об'ємом 512+ ГБ.
 • Ноутбук для геймінгу: для геймерів варто звернути увагу на процесор Intel Core i5 10+ покоління або AMD Ryzen 5 5+ покоління, відеокарту RTX 3050, Radeon 6500M або більш потужну, 16 ГБ оперативної пам'яті і накопичувач об'ємом 512+ ГБ (найкраще на базі SSD).
 • Професійний ноутбук: для професійного використання вимоги схожі до геймерського ноутбука, але особлива увага приділяється дисплею. Рекомендується роздільна здатність 2К, шифрування 8+ біт і матриця IPS або OLED для кращої якості зображення.

Ці системні вимоги варто розглядати як орієнтир для вибору ноутбука в залежності від вашого конкретного призначення. Врахуйте також інші фактори, такі як бюджет, бренд, дизайн та інші особливості, що є важливими для вас.

Коментарі